> Upisi
Predstavljanje škole

Tehnička škola Bjelovar je odličan odabir za svakog učenika koji ima potencijala i volje za učenje. Većina učenika upisuje fakultet, a česti su i upisi na fakultete poput FER-a , strojarstva i građevinarstva.

Značajna sredstva svake godine ulažemo u opremanje i osuvremenjivanje školskih prostora. Kabineti za strojarstvo, elektrotehniku i računalstvo su opremljeni najsuvremenijom opremom za nastavu.

Na natjecanjima učenici postižu značajne rezultate i ne rijetko su na državnim natjecanjima kako iz struke tako i iz općih predmeta.

Usmjereni smo na postizanje visoke razine povezanosti teorijskih i praktičnih znanja, u svrhu stvaranja kvalitetnih stručnjaka široke primjene.

Pogledajte priloženi materijal.

Naši učenici na WorldSkills Croatia 2019

Strojarski računalni tehničar: https://www.youtube.com/watch?v=Q2FBU5qUjtI

Elektrotehničar: https://www.youtube.com/watch?v=tK6t0KIeuxQ

Građevinski tehničar: https://www.youtube.com/watch?v=JSdiAX1zqlM

Tehničar za računalstvo: https://www.youtube.com/watch?v=Bg_668Gvw18

Priloženi dokumenti:
Prezentacija skole 2020.pdf
Letak.pdf

Publikacije

Objavljene su publikacije „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2021./2022. – Idemo u srednju!"

Sve informacije o postupku prijava i upisa u srednje škole za školsku godinu 2021./2022. dostupne su u četiri publikacije koje su prema tipu učenika podijeljene na:

• Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2021./2022.- Idemo u srednju!!! - redovni učenici (za učenike koji u tekućoj školskoj godini završavaju osnovno obrazovanje u redovitome sustavu obrazovanja u Republici Hrvatskoj)

• Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2021./2022.- Idemo u srednju!!! - kandidati iz drugih obrazovnih sustava (za kandidate koji osnovno obrazovanje završavaju ili su završili izvan Republike Hrvatske, kandidate koji završavaju ili su završili osnovno obrazovanje u sustavu obrazovanja odraslih u Republici Hrvatskoj i za kandidate koji su osnovno obrazovanje završili u Republici Hrvatskoj prije 2019. godine)

• Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2021./2022.- Idemo u srednju!!! - učenici koji upisuju umjetničke programe i odjele za sportaše (za učenike koji žele upisati pripremne programe glazbene ili plesne škole ili srednju glazbenu ili plesnu školu te za učenike koji žele upisati razredne odjele za sportaše)

• Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2021./2022.- Idemo u srednju!!! - učenici s teškoćama u razvoju (za učenike s teškoćama u razvoju koji se prijavljuju preko županijskog upravnog odjela odnosno Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport Grada Zagreba)

• Primjer bodovanja za školsku godinu 2021./2022. (Primjeri bodovanja uspjeha kandidata iz osnovnoga obrazovanja).

Potražite na: https://www.upisi.hr/upisi/

UPIS U 1. RAZRED
2021./2022. ŠKOLSKE GODINE

Ostvarujemo programe koji svojom interdisciplinarnošću zadovoljavaju zahtjevima 21. stoljeća. Svi programi naše škole jednako su pogodni za obrazovanje djevojaka i mladića.

Tehnička škola Bjelovar upisuje slijedeće programe – zanimanja:

1. STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR
  2. ELEKTROTEHNIČAR
  3. TEHNIČAR ZA RAČUNALSTVO
  4. GRAĐEVINSKI TEHNIČAR

Za upis učenika u 1. razred vrednuju se i boduju zajednički, posebni i dodatni elementi:

Zajednički elementi:

• prosjeci svih zaključnih ocjena svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja;
  • vrednuju se i zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta hrvatski jezik, matematika,  prvi strani jezik, fizika, kemija i tehnička kultura.

Posebni elementi:

• sposobnosti i darovitosti  (što se boduje pod ovim elementima možete pročitati u odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2021./22.).

Dodatni elementi:

• uspjeh kandidata u otežanim uvjetima (što se boduje pod ovim elementima možete pročitati u odluci o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2021./22.).

Provjera predznanja stranog jezika  (za redovne učenike koji nisu učili taj jezik u osnovoj školi minimalno 4 godine, a žele ga odabrati kao prvi strani jezik) 30.06.2021. (na pisani zahtjev učenika) u prostorijama škole.

Odluku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2021./22. možete naći na web stranici www.upisi.hr .

TEHNIČAR SE OSPOSOBLJAVA ZA:

Obavljanje poslova u projektiranju, pripremi i vođenju proizvodnje te održavanju uređaja i cijelih pogona u područjima strojarstva, elektrotehnike, računalstva  i graditeljstva ili za nastavak obrazovanja na tehničkim i drugim visokim i višim učilištima.

Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija.pdf

Natječaj za upis u 1. razred školske godine 2020./2021.

UPISI UČENIKA BIT ĆE:
ponedjeljak, 12. srpnja 2021. od 8:00 do 15:00 sati
utorak, 13. srpnja 2021. od 8:00 do 15:00 sati
srijeda, 14. srpnja 2021. od 8:00 do 13:00 sati

DOSTAVA DOKUMNETACIJE:
Roditelji ili skrbnici učenika koji se upisuju u prvi razred upisnicu i dokumentaciju mogu poslati
elektroničkim putem na e-mail adrese:
tsbj@ss-tehnicka-bj.skole.hr
ili
Napomena: u e-poruci roditelj/skrbnik dužan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj
mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.