Veliki uspjeh - Državno natjecanje iz informatike - Infokup

Autor: Emina Grmić, 2. 5. 2011.

Infokup 2011 je natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola kroz tri osnovne kategorije: Algoritmi, Osnove informatike i Razvoj softvera, kroz školsku, županijsku i državnu razinu.

Učenici naše škole na razini školskog i županijskog natjecanja sudjelovali su u kategorijam Algoritmi i Osnove informatike, te su osigurali prolazak na državno natjecanje u kategoriji Osnove informatike u strukovnim školama.

U početku na školskoj razini u kategoriji Osnove informatike u strukovnim školama u cijeloj državi sudjelovalo je 878 učenika; na županijsku razinu pozvano ih je ukupno 174; a na državnu razinu 8 učenika.

Na državnom natjecanju iz naše škole sudjelovala su čak dva učenika: Damir Batinović, 3.c i Petar Ćurković 4.c.

Prije samog početka natjecanja raspoloženje je bilo vrhunsko.

U trenutku isčekivanja rezultata osjećala se mala zabrinutost:

Ali na kraju sve je prošlo sasvim savršeno:

Petar Ćurković osvojio je prvo mjesto, a Damir  Batinović šesto mjesto.

Misija naših učenika je uspjela, a mentori prof. Branko Šola i prof. Emina Grmić nadaju se dogodine sličnim rezultatima.

Kako nam je bilo u Rabcu kad nismo bili na samom natjecanju možete pogledati na filmićima: