Danas ti čitam

Autor: Administrator , 25. 10. 2018.

Svake godine 23. listopada posvećen je cjelodnevnom čitanju. „Danas ti čitam“ zavladao je i našom školom jer su se na jedan sat učenici prvih razreda opustili i slušali ulomke iz djela „Čudo“ autorice R.J.Palacio. Odlomke iz djela čitala je učenica Ivana Rakijaš, a to je bio povod za raspravu o tome kako se ponašamo jedni prema drugima i kako se tada osjećamo. Isto tako, napravili smo i mali pomak od uvriježenoga mišljenja kako se u knjižnici nalaze samo lektirna djela.

Čudo je priča o dječaku koji, zbog toga što je različit, prolazi kroz razne situacije i osjećaje. Bila je to dobra poveznica za razmišljanje o sebi i svojim postupcima. Nismo li svi različiti?

Kako nam je bilo pogledajte na video materijalu:

Tehnička škola Bjelovar / Dr. Ante Starčevića 24, HR-43000 Bjelovar / www.ss-tehnicka-bj.skole.hr / tsbj@ss-tehnicka-bj.skole.hr