X. skup Međužupanijskog vijeća profesora strojarstva

Autor: Josip Miota, 9. 12. 2015.

U Tehničkoj školi Bjelovar održan je u utorak, 8. prosinca 2015. godine deseti stručni skup Međužupanijskog vijeća profesora strojarske skupine nastavnih predmeta. Na skupu je razmotrem ostvareni program rada za prošlu školsku godinu i usvojen program rada za šk. god. 2015./2016. Zaključeno je da se svi nastavnici moraju uključiti u ostvarivanje tema stručnog usavršavanja koje su usvojene u programu rada.

Profesor Zoran Podgajski održao je izlaganje o školskom uspjehu i emocionalnim osobinama učenika. Obrazloženi su pojmovi rada na sebi, razvijanje samopouzdanja, motiviranje, razvijanje osobnih potencijala, samosvijesti, samopoštovanju, upravljanju osobnim ponašanjem, pobjeđivanju stresa, empatiji, etičnosti, komuniciranju i razvijanju emocionalne inteligencije.

Josip Miota, prof. savjetnik održao je izlaganje o racionalnoj potrošnji energije. Obuhvaćeni su sadržaji racionalne potrošnje svih energetskih resursa, zalihe svih konvencionalnih oblika energije, potrošnja u svijetu i Hrvatskoj, toplina potrebna za opću potrošnju u domaćinstvima,mogućnosti korištenja solarne energije, geotermalne energije, dizalica topline,energije vjetra, malih hidroelektrana, biomase, bioplina, biogoriva, iskorištavanje „otpadne“ topline iz energetskih procesa, topline dobivene spaljivanjem smeća, briketirane slame, energije iz gorivnih članaka i ostalih mogućnosti zadovoljavanja niskotemperaturnih procesa s alternativnim izvorima energie.

Nazočni nastavnici aktivno su učestvovali u radu skupa i prihvatili obvezu međusobne razmjene stručnih, metodičkih i pedagoških tema značajnih za ostvarivanje strukovnih programa strojarstva.

Voditelj   MŽSV:
Josip Miota, prof. savjetnik