Kazališna predstava u Zagrebu

Autor: Ivana Cikoja, 19. 11. 2015.

Učenici Tehničke škole Bjelovar u Zagrebu su 5. studenoga gledali predstavu „Njuške“ u Teatru Exit.

Predstava je nastala prema tekstu The dog logs (autor: C. J. Johnson). Na vrlo zanimljiv način prikazuje pseći život. Tri glumca (Janko Rakoš, Enes Vejzović, Filip Križan) utjelovljuju petnaest psećih likova među kojima su: rotvajler, afganistanski hrt, policijski pas, hrvatski ovčar, slijepi pas…

Svaki lik priča svoju životnu priču na zanimljiv i duhovit način. Ipak, nije riječ samo o psima; u tim se likovima mogu prepoznati i osobine i preokupacije ljudskih bića i svijeta u kojem živimo.

Predstava je trajala 90 minuta, a vrijeme je brzo proteklo jer je radnja vrlo dinamična, humoristična i poučna.

Potvrdilo se ono što smo prije polaska u kazalište pročitali na internetskim stranicama Teatra Exit:

Njuške su jedinstvena mješavina humora, tragedije, oštrine, nježnosti i romantike.