O praznicima i povratku u školu…

Autor: Petra Pavić, 19. 1. 2009.

Iako vrijeme posljednjih dana nije bilo baš najvjerniji podsjetnik na najljepše godišnje doba, naši učenici su uživali u zimskim, blagdanskim praznicima. Kako su praznici najpopularnije doba školske godine svaki ih se učenik zaželio. Mnogo učenika nestrpljivo je očekivalo zadnji dan prvoga polugodišta. Neki i nisu prošli baš bajno, neki uopće nisu prošli, a neki su se potrudili da i ovo polugodište prođu s odličnom, dobrom ocjenom.

Prvi put u Bjelovaru otvoreno je klizalište ili Ledeni park kao zanimljiv sportsko-rekreacijski program 'Zimski praznici na klizalištu'. Do 22. veljače, dakle do kraja ovoga mjeseca i još gotovo cijelu veljaču u vremenu od 09:00 do 22:00 sata, neki školarci svoje slobodno vrijeme su provodili na tom sportskom terenu. To je samo jedna od mnogih aktivnosti kojima su se naši učenici baviti tijekom praznika.

Od učenika saznala sam kako je većina njih praznike provodila izlazeći s društvom, surfajući internetom, ili se bavila nekim svojim osobnim hobijima i interesima. No, naši su se praznici ubrzo počeli približavati kraju. Kako je tekao zadnji tjedan zimskih praznika dočekali smo i malo snijega koji je svakim danom bio sve veći. Vani je bilo hladno, a u međuvremenu Europu je uhvatila plinska kriza. Kako plin nije nadolazio, naši su se učenici počeli veseliti možda još  tjedan dana dužim praznicima. No, to se nije dogodilo. Ipak, osnovnoškolci i mi srednjoškolci, a i svi ostali morali su se vratiti nastavi i školskim predavanjima.

Kako će i ovo polugodište brzo proći, bilo bi vrijeme da se bacimo na posao. Učenje mnoge ne interesira u velikoj mjeri! Za dobru ocjenu i potrebna je pažnja na satovima i, naravno, zagrijati stolicu.

Puno sreće!!!