Intervju: učenica Nina Krvar, 2.a – streljaštvo

Autor: Marija Tomić, 2. 12. 2008.

Nina Krvar, naša ponajbolja mlada sportašica. Bavi se streljaštvom te rukometom, a njezine su medalje dokaz njezina uspjeha. "U ove 4 godine osvojila sam 17 pojedinačnih medalja."

NOVINAR: Kada si se počela baviti streljaštvom?
NINA: 2003. godine sam sve to radila iz zabave, a 2004. sam krenula službeno.

NOVINAR: Od kuda potječe ta velika zainteresiranost za streljaštvom?
NINA: Kao mala sam se igrala plastičnim puškama i pištoljima, a ne lutkama kao i svaka druga djevojčica.

NOVINAR: Jesi li trenirala još koji sport?
NINA: Da, rukomet sam trenirala dvije godine, ali ljubav prema streljaštvu bila je veća.

NOVINAR: Za koji klub treniraš?
NINA: Trenutačno treniram za dva kluba, SD «SOKOL» u Kapeli i SD «BJELOVAR 1874» u Bjelovaru.

NOVINAR: Na kakvim natjecanjima sudjeluješ?
NINA: Sudjelujem na županijskim natjecanjima, kupovima, državnim prvenstvima i ostalim natjecanjima.

NOVINAR: Gdje i kada si osvojila najbolje rezultate?
NINA: 12. travnja 2008., u Dugoj Resi, na prvenstvu Hrvatske, koje je bilo najteže, bila sam treća.

NOVINAR: Na što misliš kad pucaš?
NINA: U streljaštvu je vrlo važna koncantracija pa zbog toga moram sve suvišne stvari izbaciti iz glave, kako bi dobro odradila hitac.

NOVINAR: Što ti pomaže pri opuštanju i koncentraciji prije natjecanja?
NINA: Prije natjecanja volim poslušati pjesmu koja mi daje dodatnu koncantraciju i opusti me.

NOVINAR: Kako uspijevaš uskladiti školske obveze i trening?
NINA: U početku sam se morala odreći nekih stvari zbog treninga koji traju 2-3 sata, ali mi nije žao.

NOVINAR: Koje su ti dvije najvažnije stvari u životu?
NINA: Škola i streljaštvo.

NOVINAR: Koliko medalja imaš iz streljaštva?
NINA: Iz streljaštva imam 14 medalja: 3 zlata, 6 srebra i 5 bronci.

NOVINAR: Koje još medalje imaš i koja ti je najdraža?
NINA: Najznačajnija i najdraža medalja mi je sa prvenstva Hrvatske gdje sam bila treća, a imam 2 srebrne medalje iz rukometa, gdje smo bile 2 puta druge na prvenstvu Hrvatske te jednu zlatnu medalju iz vatrogastva.

NOVINARKA: I za kraj… Planovi za bližu budućnost?
NINA:  Planovi za budućnost su mi da jednoga dana budem član HRVATSKE REPREZENTACIJE, s braćom Novoselac. Ako se budem dovoljno trudila i trenirala možda za godinu, dvije i uspijem u svome naumu. Naravno vjerujem u svoje mogućnosti, trebat će uložiti puno rada, ali i sreća je dosta važna za daljnji uspjeh.

NOVINARKA: Puno sreće u daljnjoj karijeri.