Gradsko prvenstvo u rukometu

Autor: Ivan Vlašić, 13. 11. 2008.

13.11.2008. u sportskoj dvorani novog Srednjoškolskog centra u Bjelovaru održano je gradsko natjecanje u rukometu za srednjoškolce.

Naša škola nastupila je u sastavu: Herceg, Habijanec, Bedeković, Šteković, Kolovrat, Medved, Belamarić, Đivić, Minigo i Špoljarić.Voditelj ekipe bio je profesor Zdenko Kuna.

Ekipa Tehničari

Naši rukometaši smješteni su u grupu B, zajedno s Gimnazijom i Trgovačkom školom. Utakmica prvog kola s gimnazijom bila je vrlo izjednačena, a pobjedu Tehničkoj školi 14:13 pogotkom u posljednjim sekundama donio je Habijanec. Prije početka turnira dečki su malo sumnjali u mladog golmana Hercega, no on je već u prvoj utakmici pokazao da će biti jedan od najboljih igrača naše momčadi. Drugu utakmicu ‘Tehničari’ su igrali protiv Trgovačke škole. Preveliku samouvjerenost i opuštanje naših, dečki iz Trgovačke u početku su maksimalno koristili, no pred kraj je kvaliteta došla do izražaja i naši uvjerljivo pobjeđuju 12:7. Kao prvi iz skupine plasirali smo se u polufinale protiv EBB. Od samog početka ekipa Tehničke škole zagospodarila je terenom i odnesla uvjerljivu, 19:9, pobjedu protiv mnogo slabije ekipe Ekonomske škole. Finale je donijelo vrlo zanimljiv susret između Gimnazije i Naše Tehničke škole. Ekipa naše škole loše je ušla u utakmicu što Gimnazijalci odlično koriste te odlaze na 5 golova razlike. U drugom poluvremenu uspjeli smo se približiti na 1 gol razlike, međutim nije bilo ideje i snage za preokret, te je Gimnazija na kraju zasluženo slavila 12:9.

Prve dvije ekipe idu dalje, na županijsko natjecanje srednjih škola BBŽ, pa stoga možemo biti zadovoljni ostvarenim rezultatom naših rukometaša. Iako su svi bili odlični posebno su se ipak istakli odlični vratar Herceg koji je briljirao u sve četiri utakmice, te kapetan momčadi Habijanec koji je zabio najviše pogodaka te vrlo dobro razigravao suigrače.

Za kraj možemo rukometašima poželjeti sreću na županijskom natjecanju koje će se održati 21.1.2009. u Bjelovaru i nadamo se da će se plasirati na državnu poluzavršnicu.

Rezultati:

1. KOLO