Tjedan e-vještina

Autor: Emina Grmić, 25. 3. 2012.

U tjednu od 26-og do 30-og ožujka 2012. godine, u Europi se obilježava „tjedan e-vještina“ (e-Skills Week). Riječ je o inicijativi Europske komisije s ciljem podizanja svjesnosti o važnosti e-vještina za europsko gospodarstvo. Ovogodišnji je naglasak na mogućnostima koje se time otvaraju mladima, učenicima, studentima i onima koji tek ulaze u svijet rada.

Visoko učilište Algebra - Visoka škola za primijenjeno računarstvo je uz Fakultet elektrotehnike i računarstva nacionalni kontakt za provedbu promicanja tjedna informatičkih vještina „eSKILLS week“ te se je aktivno uključila u ove aktivnosti pokretanjem dviju svojih inicijativa, u kojoj ju potporu pruža i Microsoft Hrvatska:

1.       Programom „Postani IT stručnjak“ namijenjenom promicanju ICT kompetenicja i ICT karijera u srednjim i osnovnim školama i

2.       Neposrednoj inicijativi za učenike završnih razreda srednjih škola „Moj prvi Microsoft certifikat“.

O PROGRAMU „Postani IT stručnjak“

Visoka škola za primijenjeno računarstvo kroz svoj program „Postani IT stručnjak“ kao dio EU inicijative „Digital agenda for Europe 2020“ aktivno radi na promicanju ICT kompetencija, usmjeravanju učenika prema inženjerskim karijerama i ukupnom povećanju konkurentnosti domaćeg gospodarstva. Programski se radi i sa školama, poglavito nastavnicima i profesorima informatičke grupe predmeta ali i direktno s darovitim i zainteresiranim učenicima.

Pristupanje programu je besplatno i odvija se prihvaćanjem sudjelovanja kroz unos informacija o koordinatoru i školi na web stranicama www.racunarstvo.hr, te ne postoje formalne obveze osim provođenja i sudjelovanja u zajedničkim aktivnostima na promociji karijera u informatici, za koje škola i nastavnici imaju interes.

INICIJATIVA „Moj prvi Microsoft certifikat“

Inicijativa „Moj prvi Microsoft certifikat“ je namijenjena darovitim i zainteresiranim učenicima završnih razreda srednjih škola koji su u svom dosadašnjem informatičkom obrazovanju stekli primjenjiva stručna znanja. Upravo njima, a po preporuci i odabiru predmetnih nastavnika, omogućeno je da potpuno besplatno steknu svoj prvi industrijski Microsoftov MTA certifikat. Na izboru su:

-          98-366 Networking Fundamentals

-          98-349 Windows Operating System Fundamentals

Unutar inicijative za sve zainteresirane učenike osigurane su i besplatne pripreme za polaganje certifikacijskog ispita i probno predtestiranje koje je preduvjet za uspješan izlazak na certifikacijski ispit.

Koordinator naše škole je profesorica Emina Grmić koju možete za daljnje inforamcije kontaktirati na e-mail: emina.grmic@gmail.com

Pogledajte promotivni film Tjedan e - vještina na adresi

Izvor: www.racunarstvo.hr