Natjecanje CTF - HACKNITE.HR

Autor: Marko Žlender, 22. 10. 2020.

Hacknite CTF natjecanje održano je 17. i 18. listopada 2020. godine u kojem su sudjelovali učenici 4.C i 4.B razrednog odjela Tehničke škole Bjelovar: Marko Žlender (voditelj tima), Domagoj Maretić, Karlo Pečar, Boris Kukolj i Luka Pop uz mentorstvo prof. Ljudevita Sakala, koji su osvojili 14. mjesto s 1080 bodova kao tim imena 5ucYf3R.

Riječ je o natjecanju u obliku CTF-a (Capture the Flag) kojim se proširuje svijest o važnosti primjene sigurnosnih mjera te izbjegavanju i ispravljanju mogućih sigurnosnih propusta u programskom kôdu, postavkama ili nekoj drugoj komponenti računalnog sustava. Natjecanje je održano u sklopu obilježavanja Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti i organizirano je suradnjom CARNET-a, Nacionalnog CERT-a i FER-a.

Na prvom CTF natjecanju za srednjoškolske timove trećih i četvrtih razreda sudjelovao je 31 tim iz 16 gradova i 23 srednje škole, a prvo mjesto osvojio je tim ELPROS iz Elektrotehničke i prometne škole Osijek.

Drugo mjesto osvojio je tim Tehnikum iz Srednje škole Ilok, dok je treće mjesto pripalo timu n00b0v1 iz Elektrotehničke škole u Zagrebu.

Riješeni su svi ponuđeni zadaci, a čak 15 timova ostvarilo je više od 1000 bodova.

-> Izvor <-

Pogledajte: zadatci i rješenja