Ovogodišnji dobitnici priznanja Fonda Boža Tvrtković

Autor: Leposava Mesar, 31. 5. 2012.

30. svibnja 2012. sastao se Upravni odbor Fonda Bože Tvrtković da bi potvrdio izbor najboljih učenika, djelatnika i razrednih odjela svih bjelovarskih srednjih škola.

Od ove školske godine priključili su nam se i vrtićki djelatnici naše županije koji biraju 3 najbolje odgojiteljice. Oni su svoja priznanja nazvali prema nedavno preminuloj kolegici Vesni Grđan.

Profesori i učenici Tehničke škole Bjelovar ove godine su za svoje laureate predložili učenika 4.a razreda Alena Britvića i razredni odjel 4.c, što je Upravni odbor fonda jednoglasno prihvatio.

Svečana podjela nagrada bit će u Domu kulture 14. Lipnja 2012.

Čestitamo svima nagrađenima.

Alen Britvić, 4.a, računalni tehničar u strojarstvu

Skroman i druželjubiv Alen je uvijek spreman pomoći kolegama u razredu i pri tom završiti razred s odličnim uspjehom i sudjelovati na raznim natjecanjima u stručnim predmetima. Na međužupanijskom natjecanju iz strojarskih konstrukcija osvojio je 1. mjesto, a na državnom natjecanju  2. mjesto. Na međužupanijskom natjecanju iz dizajniranja pomoću računala CATIA  osvojio je  4. mjesto.

Alen se u slobodno vrijeme bavi pčelarstvom te servisiranjem i popravkom poljoprivrednih strojeva. Njegova se svestranost očituje i u sudjelovanju u programiranju i na CNC-glodalici izradi logotipa Visoke tehničke škole u Bjelovaru i izvođenju vježbi za studente mehatronike  iz kolegija CNC obradni sustavi.

Sve to Alen je ostvario kao učenik putnik.

4. c, tehničari za računalstvo
razrednik  ing. Josip Sabolić

Treću godinu zaredom ovaj raredni odjel postiže najbolje rezultate i ima najmanji broj izostanaka u Tehničkoj školi. Od 30 učenika ovu šk.g. 8 je završilo s odličnim uspjehom, a 22 mladića s vrlo dobrim,  tako da je prosječna ocjena razreda 4,25. Većina učenika sudjelovala je na različitim natjecanjima i polučila zavidne rezultate: u državi šesto mjesto iz informatike, 3 mjesto  iz streličarstva i prvo mjesto iz engleskog jezika na županijskom natjecanju. Većina učenika sudjelovala je i u sportskim aktivnostima škole i sa svojim kolegama osvojila: 2. mjesto na poludržavnoj razini u nogometu i 3. mjesto na državnoj razini u rukometu, a sudjelovali su i na državnom prvenstvu u radioorijentaciji. Dest učenika ovog razreda položilo je u Zagrebu certifikacijski ispit iz osnova Windows operacijskog sustava.

Svi polaznici 4.c međusobno se  dobro slažu i surađuju sa svojim profesorima.