Hrvatski olimpijski dan

Autor: Bojan Horvat, 13. 9. 2021.

U petak, 10.9.2021. na nastavi Tjelesne i zdravstvene kulture obilježen je Hrvatski olimpijski dan (HOD) nošenjem bijelih majica, promovirajući sport i fair play.
Kroz predavanje i razgovor učenici su se podsjetili na važnost bavljenja sportom, saznali koji se sve sportovi održavaju na Olimpijskim igrama, upoznali simboliku olimpijske zastave i krugova, osvrnuli se i na povijest olimpijskih igara kao i na rezultate naših sportaša na 23. ljetnim Olimpijskim igrama.
Sve što su naučili, primijenili su u nizu aktivnosti gdje su se natjecali u košarci, nogometu, stolnom tenisu, gađanju lukom i strijelom, skakanjem u vrećama te potezanju užeta.
Uz puno zabave, aktivnosti i smijeha poslana je važna poruka kako je sport nezamjenjiv u promociji zdravlja i zdravog života, a djeci donosi druženje i socijalizaciju.
Galeriju fotografija potražite na ovoj poveznici.