Provođenje Školskog preventivnog programa u Tehničkoj školi

Autor: Lidija Novosel, 10. 12. 2018.

U Tehničkoj školi Bjelovar ove godine planiramo održati niz predavanja i radionica vezanih za preventivne programe. Dio predavanja i radionica održan je tijekom prvog polugodišta.

Za učenike prvih razreda organizirali smo predavanje „Štetne posljedice i  kaznenopravni aspekti zlouporabe droga“  u suradnji s PU BBŽ. Predavanja je održala policijska službenica za prevenciju Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske Barbara Vukalović.

Za učenike drugih razreda i njihove roditelje, djelatnice Zavoda za javno zdravstvo BBŽ Odjela za zaštitu mentalnog zdravlja i prevenciju ovisnosti ,Iva Manestar dr.med., spec.psihijatrije i Renata Hunjadi- Brzović, prof.,  održale su predavanja vezana za uspješno roditeljstvo te prevenciju ovisnosti u sklopu projekta BUDI SVOJ.  Učenici 2.a razreda uspješno su prošli edukaciju- osnove pružanja prve pomoći u suradnji s Crvenim križem.

Za učenike trećih razreda organizirana su predavanja vezana uz zdravstveni odgoj, a povodom 01.12. Međunarodnog dana borbe protiv AIDS-a. Volonterke Crvenog Križa s učenicima su obradile temu Prevencija širenja spolnih bolesti.

Učenici četvrtih razreda u suradnji s PU BBŽ imali su prilike slušati predavanje na temu Trgovine ljudima. Predavanja je održala policijska službenica za prevenciju Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske Barbara Vukalović. Učenici završnih razreda od volonterki Crvenog Križa mogli su poslušati savjete vezane za pravilnu prehranu i prevenciju anoreksije.

U drugom polugodištu planiramo nastavak preventivno- edukativnih aktivnosti kako bismo na pozitivan način utjecali na svoje učenike te kako bismo ublažili utjecaj rizičnih čimbenika koji utječu na njihov rast i razvoj.