OBILJEŽILI SMO SVJETSKI DAN PRIPOVIJEDANJA, 20. OŽUJKA 2018.

Autor: Rajna Gatalica, 21. 3. 2018.

U knjižnici Tehničke i Obrtničke škole Bjelovar u utorak 20. ožujka obilježili smo Svjetski dan pripovijedanja tako što su učenici pripovijedali priče po vlastitom izboru.

Pripovijedanje je zahtjevna tehnika koja traži od pripovjedača da bude nekoliko likova istodobno te da prenese duh priče. Zato su naši mladi pripovjedači vježbali tjednima kako bi ispripovijedali odabranu priču: Lorena Škaurin (1.d), Martin Cindrić (2.c), Filip Gašpar (2.c), Mihael Benčak (2.c), Mateo Vuk (2.a), Petar Adžam (2.c) i Ivan Cvetkov (4.c).

Priče koje su pripovijedali bile su narodne priče različitih kultura: kineska, turska, hrvatska, hasidska. Publika je zainteresirano slušala priče, a neki su se kasnije čak i sami sjetili koje mudre priče pa je ispripovijedali.