4. mjesto na državnom Natjecanju iz informatike 2018

Autor: Emina Grmić, 19. 3. 2018.

Natjecanje iz informatike je natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola u tri kategorije: Primjena algoritama, Osnove informatike i Razvoj softvera, kroz školsku, županijsku i državnu razinu.

Ovogodišnje natjecanje započelo je školskim natjecanjem 18. siječnja u kojem je na razini Hrvatske sudjelovalo 5412 učenika. Iz naše škole na školskoj razini sudjelovalo je 8 učenika od ukupno 825 prijavljenih u kategoriji Osnove informatike za strukovne škole, te 3 učenika od ukupno 145 prijavljenih u kategoriji Primjena algoritama – 4. razredi.

Na  županijsku razinu natjecanja 9. veljače u kategoriji Osnove informatike za strukovne škole pozvano je ukupno 216 učenika na razini Hrvatske, odnosno 7 učenika naše županije, tj. 2 učenika naše škole, pri čemu smo osvojili prvo i peto mjesto u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji, dok je u kategoriji Primjena algoritama – 4. razredi pozvano 86 učenika na razini Hrvatske, odnosno 3 učenika naše županije, tj. 2 učenika naše škole.

Na državno natjecanje iz Osnove informatike za strukovne škole ukupno je pozvano 13 učenika odnosno jedan učenik naše škole Luka Ravenšćak.

Državno natjecanje trajalo je od 13. do 16. ožujka u Primoštenu, pri čemu smo zaslugama Luke Ravenšćaka osvojili 4. mjesto.

Pripremu učenika za natjecanje iz Osnova informatike i Primjene algoritama vodila je profesorica Emina Grmić.

Sve čestitke svim natjecateljima, a posebno učeniku Luki Ravenšćaku na osvojenom 4. mjestu na državnoj razini natjecanja.