Dabar 2017.

Autor: Emina Grmić, 20. 11. 2017.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi učenicima omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Kod učenika se potiče razvoj računalnog razmišljanja kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Natjecanje u Tehničkoj školi održano je 16.11.2017. u 15.50h u informatičkom kabinetu.

Na natjecanju su sudjelovali:
Matija Rajković (4.c), Tomislav Franjić (2.d), Luka Ravenšćak (4.c), Martin Trnski (2.d), Dario Humljanović (2.d), Karlo Hlebec (4.c), Boris Agatić (2.d), Jakov Saraja (2.d), Martin Tunić (2.d) i Filip Vincek (2.d).

Prva tri mjesta pripadaju: Matiji Rajkoviću (4.c), Tomislavu Franjiću (2.d) i Luki Ravenšćaku (4.c)

Čestitamo na postignutim rezultatima!