Tragom dobrih misli

Autor: Rajna Gatalica, 20. 11. 2015.

Koliko su riječi važne? Možemo li riječima mijenjati svijet oko sebe?

Učenici 4.d razreda Tehničke škole Bjelovar su rekli da mogu! Odlučili su mlađim generacijama ostaviti poruku koja će ih nadahnuti svaki puta kada uđu u školu. Na radionici koju su vodile Tina Gatalica iz Narodne knjižnice „Petar Preradović“ i Rajna Gatalica, školska knjižničarka, izabrali su poruku američkog povjesničara Charlesa Austina Bearda: Samo kada je tamno, vide se zvijezde. Poruka je višeznačna: daje nadu, osvjetljava budućnost.

Ovo je tek prva u nizu motivirajućih poruka koje planiramo napisati na unutrašnje i vanjske zidove naše škole. Sve aktivnosti dio su nacionalnog projekta pod nazivom Tragom dobrih misli te dio međunarodnog projekta Serve the planet.

Hvala Luki Kranjecu, Kristijanu Berishi, Mateu Lackoviću, Heleni Pucarević, Antoniju Mirosavljeviću, Mateu Jurčecu i Josipu Buzuku iz 4.d na izradi šablona za slova te pisanju poruke po zidu.

Galeriju fotografija s radionice možete pogledati na niže navedenom linku: