Vjeronaučna olimpijada

Autor: Katarina Bandur, 23. 2. 2015.

I ove godine učenici Tehničke škole Bjelovar sudjelovali su na biskupijskom natjecanju iz vjeronauka –  Vjeronaučnoj olimpijadi.

Vjeronaučna olimpijada održana je 19. veljače 2015. u Medicinskoj školi u Bjelovaru.

Na Vjeronaučnoj olimpijadi sudjelovali su i učenici naše škole. I to Josip Josipović, Josip Haraminec, Stefan Ćorić i Luka Zeman.

Na natjecanju je sudjelovalo šest srednjih škola.

Naši dečki osvojili su šesto mjesto.

Moto svake olimpijade je: BITNO JE SUDJELOVATI, a njima je baš taj dan misao vodilja bila ona poznata Isusova iz Markova evanđelja: "Ako tko želi biti prvi, neka bude od svih posljednji…“

(naravno ide nam na ruku izvučena iz konteksta!..., ali ipak moramo priznati kako je najbolje Bibliju ne citirati u smislu da uzimamo djeliće koji nam odgovaraju. Zato smo naveli malo veći dio teksta koji ipak ukazuje na pravu istinu. )

MK 9,33-36

33 I dođoše u Kafarnaum. I već u kući upita ih: "Što ste putem raspravljali?" 34 A oni umukoše jer putem među sobom razgovarahu o tome tko je najveći. 35 On sjede i dozove dvanaestoricu te im reče: "Ako tko želi biti prvi, neka bude od svih posljednji i svima poslužitelj!" 36 I uzme dijete, postavi ga posred njih, zagrli ga i reče im: 37 "Tko god jedno ovakvo dijete primi u moje ime, mene prima.

PS: Čitajte i proučavate Bibliju ima tamo jako dobrih savjeta kao npr:

Mudre izreke 6, 6-11

6 Idi k mravu, lijenčino, promatraj njegove pute i budi mudar:

7 on nema vođe, nadzornika, ni nadstojnika,

8 ljeti se sebi brine za hranu i prikuplja jelo u doba žetve.

9 A ti, dokle ćeš, lijenčino, spavati? Kad ćeš se dići oda sna svoga?

10 Još malo odspavaj, još malo odrijemaj, još malo podvij ruke za počinak

11 i doći će tvoje siromaštvo kao skitač i tvoja oskudica kao oružanik.

Jeste li primijetili da imate još dva i pol mjeseca nastave, a maturanti i manje…

Mk 4,9    I doda: "Tko ima uši da čuje, neka čuje!"