Terenska nastava elektrotehničara i tehničara za računalstvo

Autor: Matija Ipša, 29. 4. 2014.

Učenici 4.b i 4.c razreda Tehničke škole Bjelovar posjetili su 28. travnja 2014. godine hidroelektranu Čakovec.

Jednodnevni stručni izlet obuhvatio je obilazak pogona hidroelekrane i posjet gradu Varaždinu. Budući elektrotehničari i tehničari za računalstvo imali su prilike upoznati se s procesom proizvodnje električne energije. HE Čakovec smještena je na rijeci Dravi, u blizini gradova Varaždina i Čakovca.

Uz stručno vodstvo zaposlenika HEP-a učenici su upoznali i obišli postrojenje.

Pokazali su veliki interes i zanimanje te dobili odgovore na sva postavljena pitanja.

Pri obilasku proizvodnog pogona hidroelektrane učenici su imali mogućnost povezati teorijska saznanja i konkretnu primjenu pojedinih strojeva i uređaja. Dobili su nova znanja i prikupili mnoštvo zanimljivih informacija.

U popodnevnim satima uputili smo se prema gradu Zrinskih, Čakovcu.

Nakon kratkotrajnog stajanja u najvećem gradu Međimurske županije krenuli smo prema gradu Varaždinu. Zahvaljujući lijepom vremenu proveli smo ugodno popodne u obilasku baroknog grada i njegovih znamenitosti.