Izlet u Rijeku

Autor: Emina Grmić, 7. 5. 2014.

Učenici 1.b i 1.c razrednog odjela 6. svibnja 2014. godine posjetili su Muzej računala i Muzej djetinjstva u Rijeci.

U Muzeju računala kroz stručno vodstvo učenici su upoznati s povijesnim razvojem računala i kalkulatora u Hrvatskoj. Imali su priliku koristiti prvo PC računalo iz 1971. godine, te vidjeti kako je izgledalo računalo UNIVAC iz 1951. godine.

U Muzeju djetinjstva pogledali su kako su nekada izgledale igračke, te kako su se djeca nekada igrala. Između ostalog vidjeli smo maketu zgrade HNK izrađenu od lego kockica.

Uz stručnu pratnju razgledali smo uži centar Rijeke: Rimski luk, Kameni stup s likom Sv. Vida zaštitnika grada, korzo, luku, gradski toranj (kosi toranj), te katedralu Sv. Vida.

U slobodnom dijelu stručne ekskurzije posjetili smo stadion Kantrida. Obišli smo press centar, trofejnu salu i sam stadion.

Kako nam je bilo možete provjerite na web stranicama nogometnog kluba Rijeka